
Norges mest kritikerroste og mestselgende komiker, Dagfinn Lyngbø, er endelig tilbake med en ny standup-forestilling! Torsdag 20. mars, kl. 19.00 kommer han til Stormen Konserthus i Bodø og det er bare noen få billetter igjen.
Vi skal til Mars og dette er ikke noe Dagfinn Lyngbø har funnet på. NASA sier det. Og det er ikke så lenge til heller. Og det kan bli stress.
Men hvorfor det? Har vi brukt opp jordkloden? Tar robotene over? Dette er viktig å snakke om. Hvem skal vi sende først? Hvilket språk skal vi snakke der? Tar vi med homeopater? Skal vi ha høyre- eller venstrekjøring? Eller midt i, sånn som i Thailand? Er det fotballcup i helgen? Er det korpsseminar samtidig? Skal vi befolke en annen planet? Og kommer svigermor på besøk?
I en tid hvor alt kommer i tidsklemma er det viktig å planlegge.
Det er på høy tid å gå igjennom noen generelle «Kjøreregler i forbindelse med koloniseringen av Mars».