Slik blir VM i friidrett 2019 på NRK

nrk tv

Fredag 27. september starter verdensmesterskapet i friidrett i Qatars hovedstad, Doha. NRK sender hele mesterskapet.

– VM i friidrett er blant de aller største idrettsarrangementene i verden. Vi gleder oss til å komme i gang etter lang tids planlegging. NRKs dyktige medarbeidere skal formidle store øyeblikk hjem til Norge, og vi håper selvfølgelig at det også innebærer norske medaljer, sier redaksjonssjef i NRK Sport, Torbjørn Sarre Jensen.

17 utøvere skal representere Norge i verdensmesterskapet i Doha – tolv menn og fem kvinner. Se norske utøvere i parentes i sendeskjema:

Fredag 27. september:

NRK 1
15:30 Lengde menn – kvalifisering
15:35 100 meter menn – forsøksheat
15:40 Slegge kvinner – kvalifisering
16:10 800 meter kvinner – 1. runde (Hanne Hynne)
16:30 Stavhopp kvinner – kvalifisering (Lene Onsrud Retzius)
17:05 100 meter menn – 1. runde
17:10 Slegge kvinner – kvalifisering (Beatrice Nedberge Liano)
17:40 Høyde kvinner – kvalifisering
18:00 3000 meter kvinner – kvalifisering 1. runde (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
18:25 Tresteg menn – kvalifisering
19:30 400 meter hekk – 1. runde (Karsten Warholm)

NRK 2
18:55 5000 meter menn – 1. runde (Henrik, Filip og Jakob Ingebrigtsen)
22:59 Maraton kvinner – finale

Lørdag 28. september:

NRK1
15:15 Diskos menn – kvalifisering (Ola Stunes Isene)
15:30 100 meter kvinner – 1. runde
16:05 800 meter menn – 1. runde
16:30 Stavhopp menn – kvalifisering (Sondre Guttormsen)
16:45 Diskos menn – kvalifisering
17:05 400 meter hekk – semifinale
17:45 100 meter menn – semifinale
18:15 800 meter kvinner – semifinale
18:25 Slegge kvinner – finale
21:15 100 meter menn – finale

Les også:  Sporten du kan glede deg til denne vintersesongen på NRK

NRK2
19:00 Stafett 4×400 meter mix – 1. runde
19:40 Lengde menn – finale
20:10 10 000 meter kvinner – finale

NRK1/NRK2
22:30 50 km kappgang – finale
Søndag 29. september

NRK2
19:05 200 meter menn – 1. runde
19:40 Stavhopp kvinner – finale

NRK1
20:20 100 meter kvinner – semifinale
20:45 Tresteg menn – finale
20:55 800 meter menn – semifinale
21:35 Stafett 4×400 meter mix – finale
22:20 100 meter kvinner – finale

NRK1/NRK2
22:30 20 km kappgang kvinner – finale

Mandag 30. september:

NRK1
15:30 Spyd kvinner – kvalifisering
16:05 200 meter kvinner – 1. runde
17:00 Spyd kvinner – kvalifisering
17:20 400 meter kvinner – 1. runde
19:30 Høyde kvinner – finale
19:50 200 meter menn – semifinale
20:20 5000 meter menn – semifinale
20:25 Diskos menn – finale
20:50 3000 meter hinder kvinner – finale
21:10 800 meter menn – finale
21:40 200 meter menn – finale

NRK2
19:05 110 meter hekk menn – 1 runde

Tirsdag 1. oktober:

NRK1
15:30 Slegge menn – kvalifisering
15:35 400 meter menn – 1. runde (Karsten Warholm)
15:50 Høyde menn – kvalifisering
15:30 400 meter hekk kvinner – 1. runde (Amalie Iuel)
17:00 Slegge menn – kvalifisering (Eivind Henriksen)
17:15 3000 meter hinder menn – 1. runde (Tom Erling Kårbø)
19:50 400 meter kvinner – semifinale
20:20 Spyd kvinner – finale
20:35 200 meter kvinner – semifinale
21:10 800 meter menn – finale
21:40 200 meter menn – finale

Les også:  UFC bekrefter: Jack Hermansson er klar for kamp i Las Vegas 5. desember

NRK2
19:05 Stavhopp menn – finale

Onsdag 2. oktober:

NRK1
15:35 100 meter tikamp menn (Martin Roe)
15:45 Kule kvinner – kvalifisering
16:05 100 meter hekk sjukamp kvinner
16:30 Lengde tikamp menn (Martin Roe)
16:35 1500 meter kvinner – 1. runde
17:00 Diskos kvinner – kvalifisering
17:15 Høyde sjukamp kvinner
17:25 5000 meter kvinner – 1. runde (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
17:50 Kule tikamp menn (Martin Roe)
18:25 Diskos kvinner – kvalifisering
19:30 Kule sjukamp – kvinner
19:35 400 meter menn – semifinale
19:40 Høyde menn – tikamp (Martin Roe)
20:05 400 meter hekk kvinner – semifinale
20:40 Slegge menn – finale
20:50 200 meter sjukamp kvinner
21:35 200 meter kvinner – finale
21:55 110 meter hekk menn – finale
22:15 400 meter tikamp menn (Martin Roe)

NRK2
19:05 110 meter hekk menn – kvalifisering

Torsdag 3. oktober:

NRK1
15:35 110 meter hekk tikamp (Martin Roe)
15:40 Tresteg kvinner – kvalifisering
16:30 Diskos tikamp (Martin Roe)
17:15 Lengde sjukamp
17:35 Diskos tikamp (Martin Roe)
18:05 Stavhopp tikamp (Martin Roe)
18:20 Kule menn – kvalifisering
21:00 1500 meter – kvalifisering (Filip Ingebrigtsen, Jakob Ingebrigtsen)
21:05 Spyd tikamp (Martin Roe)
21:35 Kule kvinner – finale
22:00 1500 meter kvinner – semifinale
22:10 Spyd tikamp (Martin Roe)
22:50 400 meter kvinner – finale

Les også:  Det blir VM på skøyter likevel!

NRK2
19:05 Stavhopp tikamp (Martin Roe)
19:10 Spyd sjukamp
19:40 Kule menn – kvalifisering
23:05 800 meter sjukamp – finale
23:25 1500 meter tikamp – finale

Fredag 4. oktober:

NRK2
19:10 1500 meter menn – semifinale
19:15 Høyde menn – finale
22:30 20 km kappgang menn – finale

NRK1
19:40 Stafett 4×100 kvinner – 1. runde
20:00 Diskos menn – finale
20:05 Stafett 4×100 menn – 1. runde
20:30 400 meter hekk kvinner – finale
20:45 3000 meter hinder menn – finale
21:20 400 meter menn – finale

Lørdag 5. oktober:

NRK1
15:30 Spyd menn – kvalifisering
16:15 100 meter hekk kvinner – 1. runde
16:50 Lengde kvinner – kvalifisering
17:00 Spyd menn – kvalifisering
18:55 Stafett 4×400 meter kvinner – 1 runde
19:25 Stafett 4×400 meter menn – 1. runde
20:25 5000 meter kvinner – finale
21:05 Stafett 4×100 meter kvinner – finale
21:15 Stafett 4×100 meter menn – finale

NRK2
19:05 Kule menn – finale
22:59 Maraton menn – finale

Søndag 6. oktober:

NRK1
18:05 100 meter hekk kvinner – semifinale
18:15 Lengde kvinner – finale
18:40 1500 meter menn – finale
18:55 Spyd menn – finale
19:50 100 meter hekk kvinner – finale
20:15 Stafett 4×400 meter kvinner – finale
20:30 Stafett 4×400 meter menn – finale

NRK2
19:00 10 000 meter menn – finale

Anbefalt for deg

Om skribenten: Redaksjonen

Redaksjonen i Bodøposten.no består av 8 skribenter. Redaksjonen publiserer nyheter skrevet av redaksjonen, leserne eller tilknyttede pressetjenester.