Det er valgkamp og høy temperatur i den politiske debatten. Men politiske uenigheter overskygges av en stor skandale der Jonas Gahr Støre (Ap) er involvert i en drapssak.
Podcaster Gunnar Andreassen diskuterer valgkampen sammen med influenseren Riccardo Malandrino i en fersk podcast der Shada-saken er et av emnene.
Den palestinske jenten Shada ble tatt av barnevernet og plassert på en barnevernsinstitusjon drevet av Stendi AS, et selskap Støre hadde aksjer i. Shada ble funnet død og alle tegn tyder på at hun ble drept. Nå kreves det riksrett for Støre.
Nettet florerer med videoer og saker om Shada, men de største mediene har så langt ikke dekket saken.
– Jeg har sett på noen av disse videoene, og de har flere hundre tusen visninger, så hele landet vet om dette. Bortsett fra NRK og TV 2 og alle de andre. Dette er vår tids største politiske skandale, sier Gunnar Andreassen.
– De har nok blitt varslet, men vi kan si i gåseøyne at de ikke har fått det med seg, kommenterer Riccardo Malandrino.
Moren til avdøde Shada skal nå ha fått en regning fra staten på nesten 1,5 millioner kroner for sin befatning med saken.