Slik spilles Eliteserien 2019

norges fotballforbund

Spilleplanen for Eliteserien 2019 er nå klar. I de første 15 rundene er også TV-kampene satt opp. Sesongen starter med oppgjøret Odd – Brann og Vålerenga – Mjøndalen lørdag 30. mars.


NFF har, som tidligere år, fått inn konkrete begrensninger og ønsker fra klubbene, og i tillegg er det mange andre faste forhold og forutsetninger som må tas med i vurderingen.

– Vi har hatt et godt samarbeid med NTF og Discovery og selv om det ikke er mulig å ta hensyn til alle ønsker og behov, synes jeg vi har klart å utarbeide en spilleplan vi kan være fornøyd med. De fleste klubbønsker er ivaretatt og vi har klart å legge til rette mest mulig for lagene som skal spille i Europa. Nå gleder vi oss til seriestart siste helgen i mars, sier leder av NFFs konkurranseavdeling, Nils Fisketjønn.

– Det starter forrykende når Norges eldste klubb Odd åpner 2019-sesongen mot Brann og samtidig feirer 125 år. Og fortsetter med storoppgjør mellom årets E-cup-sensasjon Sarpsborg 08 og Molde. Vi gleder oss allerede til seriestart. Vi er også fornøyd med at det har blitt lagt godt til rette for lagene som deltar i E-cup, sier administrerende direktør i NTF, Leif Øverland.

Les også:  Her er kvinnelandslagets nye drakt

ESN = Eurosport Norge
E+ = Eurosport Pluss
TVN = TVNorge

Merk at alle kamper sendes direkte på Eurosport Player

Runde 1 (30/3-1/4) Dag/kl Kanal
Odd – Brann Lørdag 15.30 ES+1
Vålerenga – Mjøndalen Lørdag 18.00 ESN
Ranheim – Tromsø Søndag 18.00 ES+3
Sarpsborg 08 – Molde Søndag 18.00 ESN
Strømsgodset – Haugesund Søndag 18.00 ES+2
Viking – Kristiansund Søndag 18.00 ES+1
Bodø/Glimt – Rosenborg Søndag 20.00 ESN
Stabæk – Lillestrøm Mandag 19.00 MAX

Runde 2 (6. – 8. april) Dag/kl Kanal
Mjøndalen – Bodø/Glimt Lørdag 18.00 ESN
Molde – Stabæk Søndag 18 ES+2
Haugesund – Sarpsborg 08 Søndag 18.00 ES+3
Kristiansund – Vålerenga Søndag 18.00 ESN
Tromsø – Viking Søndag 18.00 ES+1
Lillestrøm – Ranheim Søndag 18.00 ES+4
Brann – Strømsgodset Søndag 20.00 ESN
Rosenborg – Odd Mandag 19.00 MAX

Runde 3 (13. – 15. april) Dag/kl Kanal
Viking – Brann Lørdag 20.00 TVN
Ranheim – Haugesund Søndag 18.00 ES+4
Sarpsborg 08 – Lillestrøm Søndag 18.00 ESN
Odd – Kristiansund Søndag 18.00 ES+3
Bodø/Glimt – Molde Søndag 18.00 ES+2
Stabæk – Rosenborg Søndag 18.00 ES+1
Vålerenga – Tromsø Søndag 20.00 ESN
Strømsgodset – Mjøndalen Mandag 19.00 MAX

Runde 4 (22. – 23. april) Dag/kl Kanal
Rosenborg – Strømsgodset Mandag 18.00 MAX
Haugesund – Stabæk Mandag 18.00 ES+5
Kristiansund – Ranheim Mandag 18.00 ES+4
Bodø/Glimt – Sarpsborg 08 Mandag 18.00 ES+2
Lillestrøm – Molde Mandag 18.00 ESN
Mjøndalen – Tromsø Mandag 18.00 ES+3
Brann – Vålerenga Mandag 20.00 ESN
Odd – Viking Tirsdag 19.00 MAX

Runde 5 (27. – 29. april) Dag/kl Kanal
Sarpsborg 08 – Mjøndalen Lørdag 18.00 ESN
Tromsø – Brann Søndag 18.00 ES+1
Ranheim – Viking Søndag 18.00 ES+2
Strømsgodset – Kristiansund Søndag 18.00 ES+3
Stabæk – Bodø/Glimt Søndag 18.00 ES+4
Lillestrøm – Haugesund Søndag 18.00 ESN
Molde – Rosenborg Søndag 20.00 ESN
Vålerenga – Odd Mandag 19.00 MAX

Runde 6 (4. – 6. mai) Dag/kl Kanal
Mjøndalen – Stabæk Lørdag 18.00 ESN
Bodø/Glimt – Lillestrøm Søndag 18.00 ES+1
Odd – Strømsgodset Søndag 18.00 ES+3
Kristiansund – Tromsø Søndag 18.00 ES+2
Haugesund – Molde Søndag 18.00 ES+4
Brann – Ranheim Søndag 18.00 ESN
Rosenborg – Sarpsborg 08 Søndag 20.00 ESN
Viking – Vålerenga Mandag 19.00 MAX

Runde 7 (11. – 13. mai) Dag/kl Kanal
Lillestrøm – Rosenborg Lørdag 18.00 ESN
Tromsø – Odd Søndag 18.00 ES+4
Sarpsborg 08 – Kristiansund Søndag 18.00 ES+3
Ranheim – Vålerenga Søndag 18.00 ES+1
Haugesund – Bodø/Glimt Søndag 18.00 ES+2
Molde – Mjøndalen Søndag 18.00 ESN
Stabæk – Brann Søndag 20.00 ESN
Strømsgodset – Viking Mandag 19.00 MAX

Runde 8 (16. mai) Dag/kl Kanal
Mjøndalen – Lillestrøm Torsdag 18.00 ES+5
Viking – Stabæk Torsdag 18.00 ES+2
Tromsø – Bodø/Glimt Torsdag 18.00 ES+3
Odd – Ranheim Torsdag 18.00 ES+4
Kristiansund – Molde Torsdag 18.00 ES+1
Brann – Sarpsborg 08 Torsdag 18.00 ESN
Rosenborg – Haugesund Torsdag 18.00 MAX
Vålerenga – Strømsgodset Torsdag 20.00 ESN

Les også:  RBK gruser alle: - Glem Brann i gullkampen

Runde 9 (20. – 21. mai) Dag/kl Kanal
Strømsgodset – Tromsø Søndag 18.00 ES+4
Lillestrøm – Odd Søndag 18.00 ES+3
Bodø/Glimt – Brann Søndag 18.00 ESN
Sarpsborg 08 – Ranheim Søndag 18.00 ES+2
Haugesund – Kristiansund Søndag 18.00 ES+1
Rosenborg – Mjøndalen Søndag 18.00 MAX
Stabæk – Vålerenga Søndag 20.00 ESN
Molde – Viking Mandag 19.00 MAX

Runde 10 (25. – 27. mai) Dag/kl Kanal
Vålerenga – Lillestrøm Lørdag 18.00 ESN
Ranheim – Strømsgodset Søndag 18.00 ES+3
Odd – Stabæk Søndag 18.00 ES+4
Tromsø – Molde Søndag 18.00 ES+1
Mjøndalen – Haugesund Søndag 18.00 ESN
Kristiansund – Bodø/Glimt Søndag 18.00 ES+2
Brann – Rosenborg Søndag 20.00 TVN
Viking – Sarpsborg 08 Mandag 19.00 MAX

Runde 11 (15. – 17. juni) Dag/kl Kanal
Haugesund – Brann Lørdag 18.00 ESN
Mjøndalen – Kristiansund Søndag 18.00 ES+4
Lillestrøm – Viking Søndag 18.00 ESN
Bodø/Glimt – Strømsgodset Søndag 18.00 ES+3
Sarpsborg 08 – Odd Søndag 18.00 ES+2
Molde – Ranheim Søndag 18.00 ES+1
Rosenborg – Vålerenga Søndag 20.00 TVN
Stabæk – Tromsø Mandag 19.00 MAX

Runde 12 (22. – 23. juni) Dag/kl Kanal
Strømsgodset – Molde Lørdag 18.00 ESN
Tromsø – Rosenborg Søndag 18.00 ES+4
Vålerenga – Sarpsborg 08 Søndag 15.00 ESN
Ranheim – Mjøndalen Søndag 18.00 ES+3
Odd – Haugesund Søndag 18.00 ES+1
Kristiansund – Stabæk Søndag 18.00 ES+2
Viking – Bodø/Glimt Søndag 18.00 ESN
Brann – Lillestrøm Søndag 20.00 ESN

Runde 13 (29. juni – 1. juli) Dag/kl Kanal
Rosenborg – Kristiansund Lørdag 18.00 ESN
Mjøndalen – Viking Søndag 18.00 ESN
Stabæk – Ranheim Søndag 18.00 ES+4
Lillestrøm – Tromsø Søndag 18.00 ES+3
Bodø/Glimt – Odd Søndag 18.00 ES+2
Haugesund – Vålerenga Søndag 18.00 ES+1
Molde – Brann Søndag 20.00 ESN
Sarpsborg 08 – Strømsgodset Mandag 19.00 MAX

Runde 14 (4. – 5. juli) Dag/kl Kanal
Ranheim – Rosenborg Torsdag 20.00 TVN
Brann – Mjøndalen Fredag 19.00 MAX
Kristiansund – Lillestrøm Fredag 19.00 ES+2
Vålerenga – Bodø/Glimt Fredag 19.00 ESN
Odd – Molde Fredag 19.00 ES+1
Tromsø – Sarpsborg 08 Fredag 19.00 ES+4
Strømsgodset – Stabæk Fredag 19.00 ES+5
Viking – Haugesund Fredag 21.00 ESN

Runde 15 (13. – 15. juli) Dag/kl Kanal
Rosenborg – Viking Lørdag 1830 ESN
Bodø/Glimt – Ranheim Lørdag 21.00 ESN
Mjøndalen – Odd Søndag 18.00 ESN
Lillestrøm – Strømsgodset Søndag 18.00 ES+3
Haugesund – Tromsø Søndag 18.00 ES+2
Brann – Kristiansund Søndag 18.00 ES+1
Molde – Vålerenga Søndag 20.00 ESN
Stabæk – Sarpsborg 08 Mand 19 MAX

Runde 16 (3. – 5. august)
Vålerenga – Kristiansund
Ranheim – Brann
Sarpsborg 08 – Rosenborg
Odd – Lillestrøm
Tromsø – Mjøndalen
Strømsgodset – Bodø/Glimt
Stabæk – Haugesund
Viking – Molde

Runde 17 (10. – 12. august)
Rosenborg – Tromsø
Molde – Sarpsborg 08
Brann – Stabæk
Haugesund – Ranheim
Kristiansund – Odd
Bodø/Glimt – Viking
Lillestrøm – Mjøndalen
Strømsgodset – Vålerenga

Les også:  Mesterfinalen mellom RBK og Molde avlyst

Runde 18 (17. – 19. august)
Vålerenga – Haugesund
Ranheim – Molde
Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt
Odd – Rosenborg
Tromsø – Lillestrøm
Stabæk – Kristiansund
Viking – Strømsgodset
Mjøndalen – Brann

Runde 19 (24. – 26. august)
Rosenborg – Stabæk
Molde – Odd
Brann – Tromsø
Haugesund – Lillestrøm
Kristiansund – Mjøndalen
Bodø/Glimt – Vålerenga
Strømsgodset – Sarpsborg 08
Viking – Ranheim

Runde 20 (31. aug – 2. sept)
Vålerenga – Rosenborg
Ranheim – Kristiansund
Sarpsborg 08 – Viking
Odd – Bodø/Glimt
Tromsø – Haugesund
Lillestrøm – Brann
Stabæk – Strømsgodset
Mjøndalen – Molde

Runde 21 (14. – 16. september)
Rosenborg – Lillestrøm
Molde – Tromsø
Haugesund – Mjøndalen
Kristiansund – Brann
Sarpsborg 08 – Vålerenga
Bodø/Glimt – Stabæk
Strømsgodset – Ranheim
Viking – Odd

Runde 22 (21. – 23. september)
Brann – Haugesund
Vålerenga – Viking
Ranheim – Bodø/Glimt
Odd – Sarpsborg 08
Tromsø – Strømsgodset
Lillestrøm – Kristiansund
Stabæk – Molde
Mjøndalen – Rosenborg

Runde 23 (28. – 30. september)
Rosenborg – Brann
Molde – Lillestrøm
Kristiansund – Haugesund
Vålerenga – Ranheim
Sarpsborg 08 – Stabæk
Bodø/Glimt – Tromsø
Strømsgodset – Odd
Viking – Mjøndalen

Runde 24 (5. – 7. oktober)
Brann – Molde
Haugesund – Rosenborg
Ranheim – Sarpsborg 08
Odd – Vålerenga
Tromsø – Kristiansund
Lillestrøm – Bodø/Glimt
Stabæk – Viking
Mjøndalen – Strømsgodset

Runde 25 (19. – 21. oktober)
Molde – Haugesund
Kristiansund – Rosenborg
Vålerenga – Stabæk
Ranheim – Odd
Sarpsborg 08 – Brann
Bodø/Glimt – Mjøndalen
Strømsgodset – Lillestrøm
Viking – Tromsø

Runde 26 (26. – 28. oktober)
Rosenborg – Molde
Brann – Bodø/Glimt
Haugesund – Strømsgodset
Kristiansund – Viking
Tromsø – Ranheim
Lillestrøm – Vålerenga
Stabæk – Odd
Mjøndalen – Sarpsborg 08

Runde 27 (2. – 4. november)
Molde – Kristiansund
Vålerenga – Brann
Ranheim – Stabæk
Sarpsborg 08 – Tromsø
Odd – Mjøndalen
Bodø/Glimt – Haugesund
Strømsgodset – Rosenborg
Viking – Lillestrøm

Runde 28 (9. – 11. november)
Rosenborg – Bodø/Glimt
Molde – Strømsgodset
Brann – Odd
Haugesund – Viking
Kristiansund – Sarpsborg 08
Tromsø – Vålerenga
Lillestrøm – Stabæk
Mjøndalen – Ranheim

Runde 29 (24. november)
Vålerenga – Molde
Ranheim – Lillestrøm
Sarpsborg 08 – Haugesund
Odd – Tromsø
Bodø/Glimt – Kristiansund
Strømsgodset – Brann
Stabæk – Mjøndalen
Viking – Rosenborg

Runde 30 (30. november)
Rosenborg – Ranheim
Molde – Bodø/Glimt
Brann – Viking
Haugesund – Odd
Kristiansund – Strømsgodset
Tromsø – Stabæk
Lillestrøm – Sarpsborg 08
Mjøndalen – Vålerenga


Anbefalt for deg

Om skribenten: Redaksjonen

Redaksjonen i Bodøposten.no består av 8 skribenter. Redaksjonen publiserer nyheter skrevet av redaksjonen, leserne eller tilknyttede pressetjenester.